Skok na obsah stránky, Hlavní stránka webu, Mapa webu

Typy vazeb

Typy vazeb

Vazba V1
(sešitová brožura) vyrábí se tak, že jsou knižní složky sneseny vkládáním (do sebe). Knižní blok se vloží do jednou rýhované obálky a ve hřbetu se sešijí drátěnými skobkami na drátovce nebo nítěmi na šicím stroji po celé délce hřbetu. Po oříznutí ze tří stran je sešitová brožura hotová.Podle normy ON 88 3750 pro knižní vazby je dovolený rozsah pro sešitovou měkkou vazbu V1 u papíru plošné hmotnosti do 70 g/m2 nejvýše 60 listů (120 stran), nad 70 g/m2 maximálně 44 listů (88 stran)

Vazba V2
Spolu s V1 nejrozšířenější typ vazby. Na rozdíl od vazby V1 jsou zde jednotlivé listy lepeny. Používají se tři základní typy lepidel:
- vodou ředitelná disperzní lepidla (polyvinylacetáty)
- tavná lepidla na bázi kopolymerů vinylacetátů a etylenu
- polyuretanová lepidla

Vazba V3
Vazba podobná V1 s tím rozdílem, že k sešití jsou používány shora umístěné skobičky a celek se pak upevňuje do obálky.

Vazba V4
Jedná se o měkkou vazbu, která se svými parametry blíží tuhé vazbě V8. Jednotlivé bloky jsou sešity niťovkou a ty pak sešity nebo slepeny.

14. 2. 2013

Zpět

Digitální tisk | barevná A4 od 3,90 Kč | barevná A3 od 5,90 Kč Průvodce zadáním zakázky | Pošlete nám vaše podklady a my Vám do 48 hodin zašleme tisky Co byste měli vědět přd odesláním zakázky | akceptované formáty, rozměry tisknutelné oblasti, ovladače