Skok na obsah stránky, Hlavní stránka webu, Mapa webu

Kulacení rohů knižních vazeb

Knižní vazby nejrůznějších tiskovin, zatím spíše luxusního charakteru, se zakulacenými rohy se objevují na trhu stále častěji. Dalo by se říci, že se jedná o určitý trend, jenž reaguje na snahu o určité odlišení a zvýraznění produktů na přeplněném trhu v této oblasti. Nezanedbatelným aspektem je také zvýraznění uživatelského komfortu.

Knižní vazby nejrůznějších tiskovin, zatím spíše luxusního charakteru, se zakulacenými rohy se objevují na trhu stále častěji. Dalo by se říci, že se jedná o určitý trend, jenž reaguje na snahu o určité odlišení a zvýraznění produktů na přeplněném trhu v této oblasti. Nezanedbatelným aspektem je také zvýraznění uživatelského komfortu. Zakulacení rohů zejména tuhých knižních vazeb totiž zabraňuje případnému zranění čtenáře při manipulaci s knihou, což je důležité zejména u dětských knih a učebnic pro nižší vzdělávací stupně.

Z hlediska druhů knižních vazeb můžeme kulacení rohů rozdělit do dvou skupin. Do první budou zařazeny měkké knižní vazby V2 a V4, u nichž je zakulacování rohů prováděno až po dokončení výroby vazby, to znamená po zavěšení knižního bloku do kartonové obálky a po oříznutí vazby po třech stranách na trojřezu. Zakulacení rohů takto zhotovené vazby je prováděno na speciálním výsekovém stroji výsekovými matricemi s požadovaným rádiusem. Do druhé skupiny potom patří tuhé knižní vazby, u kterých musí být provedeno zvlášť zakulacení rohů knižních desek a zvlášť zakulacení rohů na trojřezu předem oříznutého knižního bloku ještě před závěsem do desek.

Zdroj a další informace jsou na http://www.svettisku.cz/buxus/generate_page.php?page_id=6320

3. 2. 2011

Zpět

Digitální tisk | barevná A4 od 3,90 Kč | barevná A3 od 5,90 Kč Průvodce zadáním zakázky | Pošlete nám vaše podklady a my Vám do 48 hodin zašleme tisky Co byste měli vědět přd odesláním zakázky | akceptované formáty, rozměry tisknutelné oblasti, ovladače