Skok na obsah stránky, Hlavní stránka webu, Mapa webu

CtP - samozřejmá technologie dneška

Ještě před deseti lety by se zdálo utopií, aby se CtP technologie v ofsetovém tisku celosvětově tak dramaticky a v tak krátkém čase rozšířila. Její nasazení v dnešních polygrafických provozech je stejně samozřejmé jako například nasazení lepičky či jiného stroje pro dokončující zpracování.

Již na počátku tisíciletí se začalo ukazovat, že tato technologie dostane od vedení tiskáren zelenou a bude se značně rozvíjet. Málokdo však předpokládal, že to bude s takovou razancí. Zatímco v prvních letech po zahájení prvních instalací se těmito zařízeními vybavovaly především tiskárny velké či tiskárny, které se snažily jít s dobou a investovat do těch nejmodernějších technologií, dnes se těmito zařízeními vybavují i tiskárny střední a malé. I malá tiskárna vybavená jedním strojem ve formátu B3 tak dnes mnohdy disponuje vlastním CtP zařízením. To je pochopitelně dáno i podstatně větší dostupností celé technologie. Zatímco na začátku tisíciletí investice do CtP představovala vynaložení částky pohybující se i okolo hranice 10 milionů korun, dnes je situace pro tiskárny výrazně příznivější. Maloformátové zařízení pro digitální přípravu tiskových forem je totiž dostupné i hluboko pod hranicí dvou milionů korun. Navíc pro malé tiskárny s malými objemy zpracovaných tiskových desek se nabízejí i alternativy, které do značné míry mohou nahradit klasické CtP zařízení a pro většinu zakázek jsou plně dostačující.

Celý článek naleznete na Svět Tisku

24. 8. 2010 | Svět Tisku

Zpět

Digitální tisk | barevná A4 od 3,90 Kč | barevná A3 od 5,90 Kč Průvodce zadáním zakázky | Pošlete nám vaše podklady a my Vám do 48 hodin zašleme tisky Co byste měli vědět přd odesláním zakázky | akceptované formáty, rozměry tisknutelné oblasti, ovladače